Anasayfa » Mobil » Eski Akıllı Telefonunuzdaki Verileri Yeni iPhone Xs’inize Nasıl Aktarabilirsiniz?
Eski Akıllı Telefonunuzdaki Verileri Yeni iPhone Xs’inize Nasıl Aktarabilirsiniz?

Eski Akıllı Telefonunuzdaki Verileri Yeni iPhone Xs’inize Nasıl Aktarabilirsiniz?

Yeni iPhone modelleri pek çok kişinin teknoloji iştahını kabartmış durumda. Peki yeni bir iPhone aldığınızda eski cihazınızdaki verileri yeni cihazınıza nasıl aktarabileceğiniz biliyor musunuz?

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman etkinliği ile yeni akıllı telefonları iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ı tanıttı. Cupertino merkezli şirketin yeni saray mücevherlerinden birine sahip olduğunuzda tüm verileriniz kendiliğinden yeni telefonunuza aktarılmayacak. Verileri sizin yeni cihazınıza aktarmanız gerekecek.

Mevcut telefonunuz iPhone ya da Android olabilir. Bu durumda verilerinizi yeni cihazınıza aktarmak için farklı yollar uygulamanız gerekecek. Eğer daha önce telefonunuzu hiç değiştirmediyseniz ve yeni iPhone’unuza kavuştuğunuzda ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bu rehber, verilerinizi aktarma konusunda size yardımcı olacaktır.

Eğer halihazırda bir iPhone kullanıcısıysanız verilerinizi yeni cihazınıza transfer etmek için önünüzde üç farklı yol bulunuyor. Biz üç yolu da mümkün olan en basit şekilde açıklayacağız. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Quick Start ile verilerinizi aktarmak için mevcut iPhone’nuzun iOS 11 ve üzeri bir iOS sürümü ile çalışması gerekiyor. Eğer daha eski bir iOS sürümü ile çalışan bir cihaza sahipseniz ikinci ve üçüncü seçenekleri tercih etmelisiniz.

Şu ana kadar açıkladığımız tüm seçenekler mevcut iPhone kullanıcıları için geçerliydi. Fakat Android kullanıcıları da yeni iPhone’lardan birine sahip olmak isteyebilir. Neyse ki Apple, iOS’a Taşı uygulaması ile Android’den iOS’e veri aktarmayı son derece kolaylaştırıyor. Fakat bu uygulamanın henüz kurulmamış iPhone’lar için geçerli olduğunu unutmayın.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com