Anasayfa » Mobil » Google Drive’a Yedeklenmeyen WhatsApp Verileri Silinecek (Çözümü Var)
Google Drive’a Yedeklenmeyen WhatsApp Verileri Silinecek (Çözümü Var)

Google Drive’a Yedeklenmeyen WhatsApp Verileri Silinecek (Çözümü Var)

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaptığı açıklama ile bir yıldır verilerini yedeklememiş olan kullanıcıların verilerinin otomatik olarak silineceğini ve tüm kullanıcıların verilerini Google Drive’a kaydetmesi gerektiğini duyurdu.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, ‘’Bir yıldan uzun süredir güncellenmeyen WhatsApp yedekleri, Google Drive depolama alanından otomatik olarak silinecektir. Herhangi bir yedeğin kaybolmaması için WhatsApp verilerinizi manuel olarak yedeklemenizi öneririz.’’ diyerek WhatsApp verilerini Google Drive’a yedeklemeyen kullanıcıların bu verileri kaybedeceğini doğrulamış oldu.

WhatsApp’ın veri yedeklemeleri için Google Drive ile anlaşması, pek çok kişi için önemli bir tartışma konusu olmuştu. Zira Google Drive’a yedeklenen sohbetler, WhatsApp sunucularındaki sohbetlerin aksine uçtan uca şifrelenmiyor. Dolayısı ile verilerin Google Drive depolama alanında olması, WhatsApp depolama alanında olması kadar güvenli değil. Ancak şu an için daha önemli bir soru var; WhatsApp verileri Google Drive’a nasıl yedeklenir?

WhatsApp’ın Google ile gerçekleştirdiği anlaşma neticesinde yedeklenen WhatsApp verileri, toplam Drive depolama kotasından düşmeyecek. Eğer benim gibi WhatsApp üzerinden çok fazla medya dosyası gönderen ve alan biriyseniz bu durum çok ciddi bir tasarruf sağlayacaktır. WhatsApp verilerinizin silinmemesi için Google Drive’a yedeklemenizi şiddetle öneririz. Ancak Google hesabınızın güçlü bir şifreye ve iki adımlı kimlik doğrulamaya açık olduğundan emin olun.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com