Anasayfa » Programlar » Microsoft’un Firefox ve Chrome Yüklemenize Engel Olmaya Çalışması Niçin İyi Bir Fikir Değil?
Microsoft’un Firefox ve Chrome Yüklemenize Engel Olmaya Çalışması Niçin İyi Bir Fikir Değil?

Microsoft’un Firefox ve Chrome Yüklemenize Engel Olmaya Çalışması Niçin İyi Bir Fikir Değil?

Windows 10’un son güncellemesi ile Firefox ve Chrome kurarken “Zaten Windows 10 için en güvenli ve en hızlı web tarayıcısı Microsoft Edge’e sahipsiniz.” şeklinde bir uyarıyla sizleri karşılayan Microsoft’un bu hareketinin niye mantıklı bi hamle olmadığına değineceğiz.

Microsoft, yıllardır ‘yenilen pehlivan güreşe doymaz’ sözünü hatırlatırcasına tarayıcı savaşından bir türlü geri durmuyor. Internet Explorer ile büyük bir hezimet yaşayarak Microsoft Edge’e geçiş yapan ve savaşı farklı bir cepheden sürdüren Microsoft, politikalarını agresifleştirmeye başladı.

Dün konunun detaylarıyla ilgili sizleri bilgilendiren bir haber hazırlamıştık. Dilerseniz o haberimize de göz atabilirsiniz:

Özetle Microsoft’un yapmaya çalıştığı şeyin hiç mi hiç tutar bir tarafı yok. Önümüzdeki günlerde, muhtemelen yine geri sekecek olan bu politikadan acilen vazgeçilmesi gerekiyor. Ortaya iyi bir ürün çıkartırlarsa, bu zaten kullanıcı tarafından ilgiyle karşılanacaktır. Microsoft gibi, zaten tekelleşmeyle suçlanan bir şirketin insanların gözüne sokarcasına bu tip politikalar gütmesi oldukça anlamsız.

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com