Anasayfa » Oyun » Ubisoft CEO’su: PS5 ve Xbox Series X, Neredeyse Tüm Eski Oyunları Çalıştıracak
Ubisoft CEO’su: PS5 ve Xbox Series X, Neredeyse Tüm Eski Oyunları Çalıştıracak

Ubisoft CEO’su: PS5 ve Xbox Series X, Neredeyse Tüm Eski Oyunları Çalıştıracak

Assassin’s Creed, Watch Dogs ve Tom Clancy’s şeklinde satış rekorları kıran video oyun serilerine imza atan Ubisoft, piyasadaki öteki tüm stüdyolar şeklinde yeni nesil konsol deneyimine hazırlanıyor. Fransız firmanın kurucu ortağı ve CEO’su Yves Guillemot’a gore PlayStation 5 ve Xbox Series X şeklinde yeni nesil oyun konsollarının bir çok, geriye dönük uyumluluk özelliğine sahip olacak.

Yeni nesil konsolların oyunculara sağlayacağı faydalar hakkında konuşan Ubisoft CEO’su, “Bu konsollar önceki konsolların neredeyse tüm oyunlarını çalıştıracak. Bu, sektörde yeni bir şey olacak. Böylece eski nesil oyunlar da gelecek yıllarda varlıklarını sürdürmeye devam edecek. Bu da piyasanın daha da büyümesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Guillemot, yeni oyun konsolların potansiyelinin oldukça yüksek bulunduğunu söylemiş oldu ve ekledi: “Oyuncular, bu yeni konsolların piyasaya getireceklerinin kalitesinden oldukça etkilenecekler”

Sony, PS5’i 2020’nin ekim yada kasım aylarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Xbox Series X’i de aynı zamanlarda göreceğimizi tahmin ediyoruz. Fakat her iki oyun konsolunun fiyatlandırması hakkında hemen hemen resmi bilgilere haiz değiliz. PlayStation 5’in kesinleşen özellikleriyle ilgili kaleme aldığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

KAYNAK

Yazar Hakkında: Gurmelgyo
Tema Tasarım | Osgaka.com